285435~1.gifCheminiai ir fizikiniai reiškiniai

Praleistų žodžių įrašymasSMILE12.GIF

  
Įrašyk visus praleistus žodžius ir paspausk „Tikrinti“, pamatysi darbo įvertinimą. Norėdamas pasinaudoti pagalba, turi paspausti mygtuką „Užuomina“, arba paspausti mygtuką "[?]" - pamatysi užuominą. Bet nepamiršk: kiekvieną karta pasinaudojus pagalba tavo darbo įvertinimas sumažėja.
   chemines      dalių      deguonies      energija      masę      medžiagų      medžiagos      mokslą      santykiu      savybėmis      siera      spalva      sudėtį      tūrį      varis   
Chemiją galima apibūdinti kaip , nagrinėjantį įvairių medžiagų ir savybes.
Visa, kas supa mus, sudaryta iš . Net ir mes patys esame sudaryti iš . Medžiaga turi masę ir užima tam tikrą vietą erdvėje - . Nors atmosferą sudarančios dujos yra nematomos, bet jos yra , nes mes galima išmatuoti jų ir tūrį. Saulės šviesa nėra medžiaga. Tai .
Jeigu kalbame apie medžiagos sudėtį, turime pasakyti, iš kokių sudedamųjų ji sudaryta ir kokiu tos dalys yra susijungusios. Vanduo sudarytas iš dviejų paprastesnių sudedamųjų dalių - vandenilio ir , - susijungusių griežtai apibrėžtu .
Medžiagos, turinčios skirtingą sudėtį, skiriasi vienos nuo kitų savo . Pagal jas medžiagas galima atpažinti, atskirti vieną nuo kitos. Kai kurias savybes galime įvardyti vizualiai - iš akies, pavyzdžiui, - rausvai rudas, o - geltona. Šios dvi medžiagos vizualiai skiriasi . Medžiagų savybes galime suskirstyti į dvi dideles grupes - fizikines ir .