ani-flask.gifElementai, junginiai ir mišiniai

Praleistų žodžių įrašymasSMILE12.GIF

  
Įrašyk visus praleistus žodžius ir paspausk „Tikrinti“, pamatysi darbo įvertinimą. Norėdamas pasinaudoti pagalba, turi paspausti mygtuką „Užuomina“, arba paspausti mygtuką "[?]" - pamatysi užuominą. Bet nepamiršk: kiekvieną karta pasinaudojus pagalba tavo darbo įvertinimas sumažėja.
   atomų      elementai      gamtoje      junginiais      milijonai      Molekulė      santykiais      skirtingų      tvarka      Vandens      vieninėmis   
Visos medžiagos sudarytos iš labai mažų dalelių - . Šiuo metu žinomos 109 atomų rūšys, arba cheminiai . Apie 90 cheminių elementų randami , likusieji yra gauti dirbtiniu būdu.
Medžiagos, sudarytos iš vienos rūšies (vieno cheminio elemento) atomų, vadinamos medžiagomis. Medžiagos, sudarytos iš cheminių elementų atomų, vadinamos sudėtinėmis medžiagomis, arba cheminiais .
Šiuo metu žinomi keli junginių. Dalis junginių yra sudaryti iš molekulių. yra mažiausia medžiagos dalelė, kurios elementai yra susijungę tais pačiais kiekybiniais kaip visame junginyje. molekulė sudaryta iš trijų atomų - du vandenilio atomai yra susijungę su vienu deguonies atomu. Tuo tarpu kraujyje esančio baltymo gama globulino molekulę sudaro tam tikra susijungę 19 996 anglies, vandenilio, deguonies ir azoto atomai.