"Razinų pudingo" modelis
1897 metais anglų mokslininkas sukūrė "razinų pudingo" modelį. Jis įsivaizdavo, kad atomai - teigiamąją krūvį turintys rutuliukai, į kurių vidų įterptos mažytės neigiamosios dalelės - elektronai. Mokslininkas sakydavo, kad jie panašūs į razinas bandelėje arba kalėdiniame pudinge.
_________________________________________
Branduolinis modelis
1911 metais mokslininkas pasiūlė naują atomo modelį, kuris kartais dar vadinamas branduoliniu atomo modeliu. Svarbiausieji šio atomo modelio teiginiai yra šie:
1. Beveik visa atomo masė ir visas teigiamasis atomo krūvis yra sutelktas labai mažoje erdvės dalyje – branduolyje. Didžioji dalis atomo yra tuščia erdvė.
2. Skirtingų elementų atomų branduolių krūviai yra skirtingi ir lygūs maždaug pusei jų atominės masės.
3. Už branduolio ribų yra elektronai, kurių skaičius lygus branduolio elementariųjų krūvių skaičiui. Visas atomas yra elektriškai neutralus.
__________________________________________
Orbitalinis modelis
1913 metais mokslininkas paskelbė savo atominės struktūros modelį, įvesdamas teiginį apie elektronus, skriejančius aplink atomo branduolį, ir kad chemines elementų savybes lemia elektronų kiekis kiekvienoje orbitoje. Mokslininkas taip pat iškėlė idėją, kad elektronas gali kristi iš aukštesnės energijos orbitos į žemesnės energijos orbitą, išspinduliuodamas fotoną (šviesos kvantą). Tai tapo kvantinės teorijos pagrindu.